Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi
Uudised Kodulehte EI UUENDATA. Andmed seisuga 31.12.2017
Arhiiv: | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |

* * *

27. Detsember 2012
Jõulusegadus Nihatu moodi
22 detsembirl toimus Nihatu külaplatsil jõuluetendus Jõlusegadus, kus meeleoluka tüki kandsid rahvale ette Salme teatri näitlejad. Külaplatsile jõudes oli kohe tunne, et kõik külalised on oodatud. Lapsi koos vanematega oli kokku tulnud paras hulk. Natuke ootamist ja siis jagati lastele kuuseehted, ühiselt ehti küla kuusepuu ja süüdati tuled. Edasi kutsuti kõik kohaletulnud etendusele. Suurde telki oli vana kombekohaselt põhud maha pandud ja telk ise mõnusalt soojaks kõetud. Tundus, et lühike jõuluetendus pakkus kõigile rõõmu, sest pidevalt oli kosta laste ja emade-isade naeruturtsatusi. Egiptusest viimasel hetkel kohalejõdunud Jõuluvana jõudis ennast usinate päkapikkude abil ka kiiresti vormi ajada. Ta pidi küll taluma Boss päkapiku pahameelt, valehabeme pärast, kes kuidagi ei leppinud Jõuluvana vabandusega, et habe oli Egiptuses ebamugav ja jättis päevitamisel suure valge randi. Aga lõpuks läks kõik hästi ja kohaletulnud lapsed said peale salmide lugemist oma jõulupakikesed kätte. Etenduse lõppedes pakuti külaseltsi poolt sooja teed ja piparkooke. Vahva oli ka seltsi poolt läbiviidud viktoriin. Tänud Nihatu külaseltsile suurepärase jõuluürituse korraldamise ja jõulumeeleolu loomise eest.
Loe edasi »»

* * *

18. Detsember 2012
Leisi ujula lahtioleku ajad pühade ajal.
Pühade ajal on hea komme meeles pidada vanu sõpru ja tuttavaid. Leisi Vallavalitsus pakub omalt poolt kõigele spordisõpradele võimaluse külastada ujulat 25. detsembril kell 17.00 - 20.00 tasuta.
Loe edasi »»

* * *

12. Detsember 2012
Nihatu külaplatsil toimub etendus Jõulusegadus
22.detsembril algusega 12.30 kohtun Teie kõigiga Nihatu külaplatsil, kus etendatakse jõuluetendust „Jõulusegadus“ ja mängitakse ühismänge. Jõuluvana koos päkapikkudega jagab suurtele ja väikestele kingitusi.* • Jõulutulede süütamine jõulupuul. • Ühiselt krõbistame kommi ja piparkooki. Perepileti hind 2€ * NB! Jõuluvana jagab kingitusi kõigile neile, kes on palunud päkapikul kaasa võtta nimeline pakk. Imelist jõuluaja algust soovides ja Teid kõiki ootama jäädes, Jõuluvana
Loe edasi »»

* * *

02. Detsember 2012
Triigi Trikirand kutsub noori noortevahetusele.
Leisi valla noored vanuses 16 kuni 25. MTÜ Triigi Trikirand kutsub Teid INTERREG Est-Lat programmi projekti Youth initiatives and co-operation noortevahetusele 28.12.12 kuni 5.01.13 Ventspilsis. Uute teadmiste omandamine tervise ja sotsiaalse vastutuse teemadel koos toredate tegevuste ja vahva uue aasta vastuvõtt kaunis turismikeskuses. Täpsem info ja palju pilte eelnevatest üritustest kodulehel http://balticyouth.eu. Registreerumine kuni 20. detsembrini looremagus@gmail.com
Loe edasi »»

* * *

29. Oktoober 2012
Pärsama kultuurimaja 85
Reede õhtul tähistati Pärsamal kultuurimaja 85 sünnipäeva. Kohale olid tulnud kultuurimajaga seotud kollektiivid, endised töötajad ja hulk külalisi. Pidu oli väga meeleolukas Jõudu Ainale Leisi valla kultuurielu vedamisel.
Loe edasi »»

* * *

24. Oktoober 2012
Soela sadamas on tehtud suur töö
Ilma ülearuse jututa on Soela sadamas paari nädala jooksul lõppemas rekonstrueerimistööde esimene etapp. Juba saab paadiga akvatooriumisse sisse sõita. Sadamatööd edenevad väga hästi. “Vaatamata ebasoodsatele ilmaoludele on sadama ehitustööd edenenud jõudsasti,” nentis MTÜ Soela Sadama Seltsi (SSS) juhatuse esimees Margus Pajuste.
Loe edasi »»

* * *

10. Oktoober 2012
Leisi staadionile rajatakse kaugushüppekast
Esmaspäeval algas Leisi staadionil kaugushüppekasti rajamine. Kultuuriministeeriumist saadud toetuse abil rajatakse Leisi korralik tartaankattega hoovõturajaga ja kahe hüppepakuga varustatud hüppekast, kus edaspidi on võimalik korraldada maakondlike võistlusi, viia läbi koolitunde ja treeninguid. Töid teostab OÜ Gelom.

* * *

01. Oktoober 2012
Tule ujula instruktoriks!
Töö on hooajaline (sõltub kütteperioodist) ja valdavalt pärastlõunane ning puhkepäevadel. Eeldused: • hea organiseerimisvõime • kohusetundlikus • ujumis- ja päästmisoskus (vajadusel anda uppujale abi) • esmaabi andmise oskus • mobiilsus (sõltumatu ühistranspordist) Töökorraldus ja ülesanded: • koostada ujula kasutamise tunniplaan • koostada ujula eelarve ja selle järgimine (tulud, kulud, majandamine) • korraldada ujula kasutust (klientuuri kindlustamine, piletite müük, järelevalve basseinis, ürituste korraldamine) • korraldada ujumise algõpet maakonna koolidele • valmistada ette kooli võistkond maakonna koolinoorte ujumisvõistlusteks Ootame avaldusi koos motivatsioonikirjaga direktori nimele kuni 8. oktoobrini 2012. Komisjon võib kutsuda kandidaate töövestlusele või esitada kirjalikke järelpärimisi. Komisjon langetab otsuse 10. oktoobril 2012. Komisjon jätab endale õiguse korraldada uus konkurss, kui ei leita sobivat kandidaati. Töö algab 15. oktoobril 2012. Lisainfo: e-post direktorile kool@leisi.oesel.ee või helistada tööpäevadel 518 5177.

* * *

29. August 2012
Paavli pere pälvis pärli
Eile ennelõunal võttis Leisi valla Metsküla küla Paavli talu Oleskite pere regionaalminister Siim Valmar Kiislerilt vastu Eesti külaliikumise Kodukant tiitliga “Kogukonna pärl” kaasneva auhinna – Pärlijõe ehtsast jõekarbist meisterdatud meene. Konkursile esitati 125 kandidaati, kelle seast tunnustati igas maakonnas üht peret. Rein ja Tiina Oleski pere pälvis tunnustuse tänu aktiivsele eluhoiakule ja külaelanike kaasamisele ühistegemistesse.
Loe edasi »»

* * *

08. August 2012
Leisi valla tänavused kenad kodud on selgunud
Tänavuse 20. Leisi valla heakorrakonkursi “Kena kodu 2012” võitjad selgitati välja seitsmes kategoorias. Võitja jäi välja kuulutamata vaid tootmistalu kategoorias. “On näha, et inimesed väga hoolivad oma kodust, ja võib tõdeda, et väga omapäraselt ja kaunilt kujundatud koduaedu on vallas aina rohkem. Paljud külad muutuvad iga aastaga kenamaks ja külaplatsid on korda tehtud,” rõõmustas Leisi valla heakorrakonkursi esimees Aina Tomson.
Loe edasi »»

* * *

03. August 2012
Karja kihelkonna päev
5. augustil algusega kell 13.00 toimub Leisi lauluväljakul Karja kihelkonna päev.
Loe edasi »»

* * *

23. Juuli 2012
Angla pärimuspäev
28. juulil algusega 16.00 toimub Angla tuulikumäel pärimuspäev
Loe edasi »»

* * *

26. Juuni 2012
Heategevuslik kontsert Leisi vabatahtliku päästekomando toetuseks
30. juunil esineb Leisi laululaval heategevusliku kontserdiga Leisi vabatahtliku päästekomando toetuseks rahvatantsurühm Uppsar. Kaasa löövad ka Leisi keskooli III klassi tantsulapsed. Muusikalisi vahepalu esitab löötsamees Ain Hannus. Kontsert on tasuta, algus kell 20.00. Uppsarite tantusurühma juhendavad Märt Agu ning Eneli Rüütli. Oodatud on annetused Leisi vabatahtliku päästekomando toetuseks. UUS: LISATUD KONTSERDI PILDID 02.07.2012
Loe edasi »»

* * *

21. Juuni 2012
Ilusat jaaniaega
Reedel 22.06 Leisi vallamaja avatud kuni kella13.00. Soovime kõigile toredat Võidupüha ja Jaanipäeva. Leisi Vallavalitsus
Loe edasi »»

* * *

12. Juuni 2012
Mustjala mnt 2//Villemi kinnistu detailplaneeringu avalik väljapanek
Leisi vallavalitsus teatab, et 25. juunist kuni 09. juulini (k.a.) 2012 toimub Mustjala mnt 2//Villemi kinnistu detailplaneeringu avalik väljapanek. Leisi vallavalitsuse 14. novembri 2011 korraldusega nr 222 algatati Mustjala mnt 2//Villemi kinnistu detailplaneeringu koostamine ülesandega olemasoleva toitlustushoone laiendamine, II ja III korruse väljaehitamine majutusteenuse pakkumiseks, liikluskorralduse ümberplaneerimine, parkla rajamine vastavalt prognoositud külastajatele, hoonele uue peasissepääsu ehitamine Mustjala maantee poolsest küljest.
Loe edasi »»

* * *

04. Juuni 2012
Tööd alustab Leisi turismiinfopunkt
Tänasest alustab Sassimajas tööd Leisi turismiinfopunkt. Seal hakkavad tööle Leisi Keskkooli õpilased Ann Saks, Karli Päästel ja Karel Õitspuu. Eelnevalt läbisid infojagajad ka Kuressaare Turismiinfokeskluse poolt korraldatud kiirkoolituse. Leisi turismiinfopukt on avati esmakordselt 1998 aastal.

* * *

22. Mai 2012
Elektroonikaromude ja ohtlike jäätmete kogumisringid Leisi vallas
Laupäeval 26. mail on Leisi vallas võimalik tasuta ära anda elektroonikaromusid ja ohtlikke jäätmeid. Elektroonikaromude alla kuuluvad kõiksugu kodumasinad (külmkapid, pesumasinad, elektripliidid ja –ahjud, elektrilised kütteseadmed, mikrolaineahjud, tolmuimejad, triikrauad, rösterid, kohvimasinad, kellad jms), samuti vanad arvutid, nende klaviatuurid ja kuvarid, vanad televiisorid, raadiod, telefonid, elektritööriistad jne. Ohtlikud jäätmed on: vanad ravimid, päevavalguslambid, säästupirnid, elavhõbedaga kraadiklaasid, vanaõli, õlifiltrid, õlinõud, õlised kaltsud, värvijäätmed, lahustijäägid, taimekaitsevahendid ja väetised, kodukemikaalid, vanad akud, patareid. Kogumisautole saab eelnimetatud jäätmed ära anda tasuta, Jäätmed tuleb ise üle anda, mitte jätta need graafikus toodud kohta vedelema. Vaata kogumisringe ja kellaaegu.
Loe edasi »»

* * *

24. Aprill 2012
Leisi vald laseb päästekomando sulgemist uurida riigikontrollil
Leisi vallajuhid ei ole veel jonni jätnud ning pöördusid riigikontrolöri poole, et riigikontroll uuriks, kas komandode sulgemine oli ikka seaduspärane ja kohalike elanike jaoks parim võimalik lahendus.
Loe edasi »»

* * *

10. Aprill 2012
Infopäev turvaline küla
Lugupeetud külavanemad, arvamamusliidrid olete oodatud infopäevale, mis toimub Angla Pärandkultuurikeskuses laupäeval, 14. aprillil 2012. a. algusega kell 10.00. Infopäeval osalevad: Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskond, piirivalvebüroo ning kodakondsus- ja migratsioonibüroo Kuressaare teenindus; Lääne päästekeskus; Kaitseliidu Saaremaa Malev ja Leisi Vallavalitsuse esindajad. Infopäeva juhib Meelis Juhandi.
Loe edasi »»

* * *

27. Märts 2012
Ülo Parbus sai tunnustuse
Hiljaaegu rahuldas Eesti Genealoogia Selts Saaremaa haruseltsi taotluse anda Tartu ülikooli eesti keele emeriitprofessorile Ülo Parbusele aasta genealoogi tiitel.Ülo Parbus on genealoogia Saaremaa haruseltsi liige ja pika aja jooksul pühendanud end Karja kihelkonna elanike põlvnemisloo uurimisele alates 18. sajandist.
Loe edasi »»

* * *

19. Märts 2012
Õunapuude lõikamise õppepäev
23. märtsil toimub endises Karja sovhoosi õunaaias puude lõikamise õppepäev. Koolitus on tasuta, huvilistel kaasa võtta lõiketangid ja saag. Õppepõev viiakse läbi Saaremaa õunaaedade võrgustiku projekti raames. Projektijuht Marii Aksiim.
Loe edasi »»

* * *

28. Veebruar 2012
Metsküla külavanem tegi oma vastuvõtu
Vabariigi aastapäeva ei pea tähistama ainult presidendi või vallajuhtide juures. Oma väikese kogukonna ja vallajuhid võib pidusse kutsuda ka külavanem. Just nii Metsküla külavanem Mati Maripuu möödunud laupäeval tegigi.
Loe edasi »»

* * *

23. Veebruar 2012
TOREDAT EESTI VABARIIGI AASTAPÄEVA
23.veebruaril Leisi Vallavalitsus avatud kuni 13.00 24. veebruaril on Leisi Vallavalitsus suletud.

* * *

21. Veebruar 2012
Väga austatud Leisi valla puuetega inimesed
Saaremaa Puuetega Inimeste Koda koostöös Saare Maavalitsuse ja Leisi vallaga pakuvad sulle invaspordi tegemise võimalust. Nimelt saab Leisi Keskkooli võimlat kasutada invaspordi tegemiseks tasuta (ilma pesemiseta) järgmistel aegadel: 1. teisipäeviti kell 13.05-14.05; 2. kolmapäeviti kell 12.20-13.15; 3. reedeti kell 12.20-14.10. Võimalik on korvpalli mängida või vabaviskeid harjutada, jõusaalis harjutusi teha jne. Maavalitsuse spordispetsialist Madis Kallas on valmis ise esimene kord kohale tulema, et rääkida süsteemist ja kuulata puuetega inimeste ideid. Kui sul on oma arvamus invaspordi korraldamise kohta Leisi vallas või soovid väljapakutud aegadel sportima tulla, siis palun helista Leisi valla sotsiaaltöötajatele tel 457 3292, 5343 6289
Loe edasi »»

* * *

10. Veebruar 2012
Tulekahjuohvri abistamine
Kui sa soovid 5. veebruaril 2012. a tulekahjus kannatanud Leisi valla kodaniku abistamiseks teha rahalist annetust, siis saad seda teha Vello Medri arvelduskontole nr 1105381856

* * *

24. Jaanuar 2012
Spordisõprade heategu jõudis lasteni
Pole just igapäevane, et 9-lapselise pere lapsed saavad kõik endale päris oma jalgratta. Eelmise aasta lõpus toimunud Saaremaa spordisöprade söul kogutud rahast tehti aga just selline kingitus.
Loe edasi »»

* * *

16. Jaanuar 2012
Leisi kogukond tervitab päästeameti pealikke piketiga
Homme kohtuvad maavanem Kaido Kaasik ja Leisi valla esindajad Päästeameti juhtivtöötajatega, kes peaks selgitama päästealal kavandatavate muudatuste mõju nii Leisi piirkonna turvalisusele kui kogu Saare maakonnale. Kohalik rahvas on samal ajal kutsutud Leisi komandohoone juurde piketeerima.
Loe edasi »»

* * *

11. Jaanuar 2012
Kohtumine Päästeameti juhtkonnaga
17.01.2012 Tuleb Päästeameti juhtkond (Kalev Timberg, Kuno Tammearu) koos piirkonnaesindajatega (Ivar Kaldasaun, Margus Lindmäe) kohtumisele Saaremaal, selgitamaks Päästealal eesseisvate muudatuste võimalikku mõju nii Leisi ja selle ümbruse turvalisusele kui ka kogu Saaremaa päästeteenusega kaitsust. Tõhusate arutelude läbiviimiseks soovime kohtuda päästjate, omavalitsuse esindajatega, Maavanemaga ja ajakirjanikega alljärgnevalt; 10:30-12:30 kohtumine Leisi päästekomando meeskonnaga (osalevad Päästeameti esindajad, Leisi komando koosseis) 13:30-14:30 Leisi Vallavalitsus (Päästeameti ja Vallavalitsuse esindajad, Maavanem, huvi korral ka elanike huvigruppide esindajad) 14:30-14:50 kohtumine ajakirjandusega Kohtumiseni Ivar Kaldasaun Lääne Päästekeskuse juht

* * *

Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181