Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi
Uudised Kodulehte EI UUENDATA. Andmed seisuga 31.12.2017
Arhiiv: | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |

* * *

20. Detsember 2013
Leisi Vallavalitsus ja Volikogu soovib ilusat jõuluaega.
Vallamaja lahtiolekuajad pühade ajal: 23. detsembril kell 8.30 – 14; 31. detsembril kell 8.30 – 13. 27. detsembril — suletud. Head vana-aasta lõppu!
Loe edasi »»

* * *

12. November 2013
Mardilaupäeval avatud Soela sadamas on 42 paadikohta
Ajaloolise Soela sadama asukohale ehitatud nüüdisaegse multifunktsionaalse sadama põhikai mahutab 20 ja ujuvkai 22 alust. Pammana poolsaare uus merevärav ja võrgukuur avati pidulikult laupäeva pärastlõunal. “Tänast tunnet on raske sõnades väljendada. See on rõõmupäev kogu poolsaare rahvale,” ütles sadama heaks vaimuks kutsutav Aksel Auga. Põline randlane meenutas aega, kui Murika merest püütud räimekogused Soelasse toodi. Praegu sadamakapteni ametit pidava Auga sõnul on kala paari aasta taguse ajaga võrreldes taas rohkem.
Loe edasi »»

* * *

06. November 2013
Karja lugemistoa 15 vahvat aastat
Laupäeval tähistas Karja mõisas asuv lugemistuba oma 15. tegutsemisaastat. Ehkki ametlikult avati lugemistuba 15 aastat tagasi 23. augustil, otsustati tänavu pidu pidada paar kuud hiljem. “Kui välja kirjutasin, mis 15 aasta jooksul on teoks saanud, oli uskumatu, kui palju materjali kokku sain,” ütles Karja lugemistoa perenaine Lii Mägi, keda vahel ka mõisaprouaks kutsutakse.
Loe edasi »»

* * *

25. Oktoober 2013
Ratla naised kinkisid loomaiale kõrvitsaid
Tallinna loomaaia sõprade seltsi üleskutset järginud Kanni Papp ja Evi Väljaäär Ratla külast annetasid loomaaiale kokku 94 kõrvitsat, pälvides sellega suurima annetaja tiitli. “Kevadel oli seuke loll juhus, et mul oli tükk tühja maad ja ma ei teadnud, mis sinna panna,” rääkis Kanni Papp, kelle põllul kasvas 70 kõrvitsat. Minia olevat talle siis soovitanud kõrvitsaid maha panna: “viime need sügisel vandudele (elevantidele – toim)!”
Loe edasi »»

* * *

11. Oktoober 2013
Angla tuulikud said tuledesse
Neljapäeva öösel särasid Angla tuulikumäe tuulikud esimest korda tuledes. “See oli mul juba väga ammu plaanis, juba mitmed aastad, nüüd sai siis lõpuks teoks,” rõõmustas Angla tuulikumäe arendaja Alver Sagur, lisades, et kõik viis tuulikut on nüüd valgustuse automaatsüsteemiga ühendatud. Kui läheb hämaraks, hakkab valgustus ise tööle ning hommikul kustub ära. Sagur tähendas, et üks kohalik vanaproua olevat talle öelnud, et tal läks otse silm märjaks, kui ta valgustatud tuulikuid nägi, sest tegemist oli niivõrd kauni vaatega. Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles, et valgustatud tuulikud jätsid muidugi hea ja uudse mulje. “Tõepoolest, pimeduse taustal olid tuulikud järsku näha,” sõnas Mõtlep, lisades, et eriti meeldis talle see, et need arhailised objektid olid mitte teravas proþektori valgusvihus, vaid mahedas ja ühtlases valguses. “Nüüd on ka pimedas liikujatel võimalus näha ja meelde tuletada sellise toreda koha nagu Angla tuulikumägi olemasolu,” tähendas Mõtlep. Lisaks tuulikutele said uue elu ja valgustuse aia ääres seisvad raudadrad. Komplekteeritud on 19 atra, mis on detailidega täiendatud ja korda tehtud. Tuulikumäe valgustus on muinsuskaitseametiga kooskõlastatud. Seda rahastasid Lea-der, Leisi vald ja MTÜ Angla Tuulikumägi. Autor: Ivika Laanet ajalehest Saarte Hääl
Loe edasi »»

* * *

07. Oktoober 2013
Selgusid tänavuse „Ettevõtluse auhinna“ nominendid
Selgunud on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) iga-aastase konkursi „Ettevõtluse auhind" tänavused nominendid. Viie kategooria võitjad ning üldvõitja selguvad 8. oktoobril traditsiooniliselt Estonia kontserdisaalis toimuval „Ettevõtluse auhinna" galal, millest teeb ülekande ka ETV. 13. korda toimuvat konkurssi rahastab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
Loe edasi »»

* * *

30. September 2013
Hajaasustuspiirkondade reoveekäitlussüsteemide seisukorra uuring ja inventariseerimine
AS Infragate Eesti viib Eesti Vabariigi Keskkonnaministeeriumi tellimusel läbi uuringut, milles hinnatakse hajaasustuspiirkondades paiknevate erinevate objektide – elumajad, koolid, kohaliku omavalitsuse sotsiaalobjektid, turismitalud jne – reoveekäitlussüsteemide seisukorda ja selle kaudu investeeringute vajadust
Loe edasi »»

* * *

17. September 2013
Ohtlike jäätmete kogumisring
Ohtlike jäätmete kogumisringi kogumisauto peatub pühapäeval, 29. septembril: Metsküla teeristis kell 9.00 kuni 9.15 Leisi aleviku parklas kell 9.30 kuni 9.45 Karja endise katlamaja juures kell 10.00 kuni 10.15 Pärsama kaupluse juures kell 10.30 kuni 10.45 Kogumisautole saab tasuta ära anda kodumajapidamisel tekkivaid ohtlikke jäätmeid: akud, patareid, kraadiklaasid, vana õli, õlifiltrid, värvid, liimid, lakid, lahustid, ravimid, kemikaalid.

* * *

10. September 2013
Ettevõtjate sügislaat Kuressaares 13 - 14 septembril
Tulge külastama toredat sügis üritust sellel reedel ja laupäeval! Osalevad ettevõtjad üle Eesti! Kindlasti leiab igaüks endale midagi huvitavat- eesti toit, suitsuliha,kodukaubad, käsitöö, kihelkondlikud ehted, koduveini valmistamise koolitused- ja tarvikud, huvitavad pakkumised saarel puhkamiseks, lemmiklooma kaubad, istikud- Seedri Puukool, Simmer, metsainfo,maiustused, nahktooted- jalatsid,tekstiil ja - kaubad ja uued autod- proovisõidud, aiamajad, kiiged jpm. vt ka teisi üritusi SaareMaaPäevadel : www.saaremaapaevad.ee ja FBs ! Lugupidamisega Merle Vaha AK Getmer OÜ SaareMaaPäevad 2013 Ettevõtjate Sügislaat korraldaja
Loe edasi »»

* * *

31. Juuli 2013
Löötspillimängijad saavad kokku Anglas
Esmakordselt saavad Saaremaal Angla 5. pärimuspäeval ja Vilidu tuuliku 100. aastal kokku eesti lõõtspillimängijad. “Meil on põhiline, et pillimängijad tunneksid end mugavalt ning saaksid üksteise pille uurida ja lugusid kuulata,” ütles Saaremaa üks tuntumaid pillimehi Sulev Mägi. Ta lisas, et nende kokkusaamise eesmärk on propageerida kultuuripärandiaastat ja reklaamida just lõõtspillimeister August Teppo pille.
Loe edasi »»

* * *

14. Juuli 2013
Väike UFO – saare grillikultuuri edendaja
Saarlastest grillmeistrite grupp Väike UFO sai eelmise nädala lõpul Hiiumaal kanalihavoorus teise koha ja pälvis eraldi tänukirja saare grillikultuuri edendamise eest.6. juulil selgitati Hiiumaal välja Eesti saarte parimad grillijad. Saaremaa võistkond Väike UFO saavutas kanalihavoorus teise ja üldkokkuvõttes neljanda koha. Lisaks viidi kaasa tänukiri osavõtu eest Grillfestil ja saare grillikultuuri edendamise eest.
Loe edasi »»

* * *

03. Juuli 2013
Saaremaal löövad orelid taas helisema
Järjekorras üheksas Saaremaa helisevate orelite festival algab täna õhtul Valjala kirikus. Festivali kunstilise juhi Vaike Kiige sõnul jagub orelikontserte sel aastal nelja päeva ning nelja kirikusse – peale juba mainitud Valjala kiriku ka Mustjala, Karja ja Kaarma kirikusse. “Kavad on väga huvitavad ja mitmekesised, kuulajale kerged kuulata,” kinnitas Kiik, kelle sõnul kuuleb kontsertidel nn populaarse klassikalise muusika pärleid.
Loe edasi »»

* * *

17. Juuni 2013
Jaaniõhtu jäägu meelde tuleõnnetuseta
Kaugel ei ole enam suvine pööripäev, millele eelneval õhtul on kombeks teha lõkkeid, seega tuletaks meelde, et kui on tegemist avalikul üritusel süüdatava lõkkega, tuleb eelnevalt lõkke tegemise koht ja tule leviku piiramiseks vajalike tulekustutusvahendite kogus kooskõlastada Päästeametiga.
Loe edasi »»

* * *

25. Mai 2013
Noortekohtumine Oitmel
Hei 16- kuni 25- aastased noored 25.06 kuni 03.07 toimub Oitmel intrreg programmi projekti Youth initiatives and co-operation noortekohtumine ootame teid osalema! Suhtluskeel on inglise keel. Osalemine on tasuta.
Loe edasi »»

* * *

08. Mai 2013
Karja pagariäril on täna sünnipäev
8. mail 1993 sai Aivo Kanemägi toidukontrollilt eriloa esimese partii saiade tegemiseks, sest Leisis peeti laata ja laada korraldajad küsisid neilt laadasaia. “Aare Heibergiga küpsetasime paarsada saia, lisaks magusaid saiakesi veel laadale. Nädal aega hiljem käis vastuvõtukomisjon meie pisikest pagaritööstust üle vaatamas ning andis tegevusloa. Siis alustasime juuretisega leivategu,” meenutas ettevõtja Aivo Kanemägi.
Loe edasi »»

* * *

21. Märts 2013
Lello talu peremees annetas loomaiale rekordkoguse heina
Tallinna loomaaia üleskutset järginud Metsküla külavanem Mati Maripuu kinkis Tallinna loomaaiale 3,5 tonni kvaliteetheina, mis on suurim kogus loomasööta, mis loomaaiale eales annetatud.
Loe edasi »»

* * *

06. Märts 2013
Ülesaaremaaline mälumäng sai läbi
Eile toimus ülesaaremaalise mälumängu viimane etapp. Kokku viiest etapist koosnenud mälumängul osales 4 Leisi valla võistkonda. Omavahelises konkurentsis osutus parimaks 56 punktiga Metsküla võitkond koosseisus - Enno Reis, Imbi Oolup, Maarit Toompuu, Airi Toompuu. Teiseks tuli võistkond Korraks vaid - Aasa Allikson, Ellen Mõtlep, Indrek Aavik, Ludvik Mõtlep, komandaks võistkond Algajad - Aadu Vinkel, Argo Paju, Kaupo Rozenkron, Meelis Sarapuu ja neljandaks võistkond Mängusõbrad - Riivo Vaet, Rein Peeters, Liivi Vakrõõm, Väino Vaha. Osavõtjad jäid rahule ja lubasid ka järgmisel korral kindlasti osaleda. Loodan, et järgmisel korral on osavõtvaid võistkondi veel rohkem. Aitäh kõigile osalejatele. Mälgumängu läbiviija Andres Jalakas

* * *

01. Veebruar 2013
Eesti Vabariigi 95. aastapäeva tähistamine
23. veebruaril tähistab Leisi vald ja Metsküla küla Eesti Vabariigi 95. aastapäeva. Metsküla seltsimaja on avatud külalistele 15.00 - 17.00. 17.00 - 20.00 on sõnavõtud ning kontsert, kus esinevad rahvatantsurühmad "Sõlus" ja "Leisberg" ning Karja ja Metsküla segakoor. Alates kella 21.00 mängib tantsuks Taniel Vares. Kõikidel osalejatel on võimalus toetada üritust ja Metsküla Küla Seltsi annetusega.

* * *

03. Jaanuar 2013
Metskülas valmistutakse seltsimaja taasavamiseks
Metsküla endises algkoolis, mis on aastaid täitnud seltsimaja rolli, valmistutakse pärast renoveerimistöid hoone taasavamiseks.Õigemini renoveeris ehitusettevõte Ores Ehitus OÜ aastakümneid külainimeste teenistuses olnud hoonest poole. Rohkemaks seekord raha ei jätkunud. 10. jaanuaril avatakse uutes ruumides pidulikult raamatukogu. Vabariigi aastapäevaks saadakse ühele poole ka ettevalmistustöödega lastehoiu avamiseks. Teine pool hoonest ehk saaliosa jääb ootama uut rahastamist.
Loe edasi »»

* * *

Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181