Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi
Uudised Kodulehte EI UUENDATA. Andmed seisuga 31.12.2017
Arhiiv: | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |

* * *

19. Detsember 2014
VALLAMAJA PÜHADE AJAL AVATUD JÄRGMISELT:
23.12.2014 kell 08.30 kuni 13.00; 31.12.2014 vallamaja suletud. Kauneid jõule kõigile ja head vana aasta lõppu!

* * *

15. Detsember 2014
Info teede sulgemise kohta
Leisi vallavalitsus teatab, et seoses teekatte seisundi nõrgenemisega on veokitele täismassiga üle 8 tonni suletud järgmised Leisi valla kohalikud teed: Metsküla-Tagametsa tee, Pöitse-Pikassoo tee, Pöitse-Linnuse tee, Pädassoo tee, Koiduvälja tee, Hiievälja tee ja Katessoo tee. Liikluspiirang kehtib piirangu lõpetamise teate avaldamiseni Leisi valla veebilehel www.leisivald.ee.

* * *

27. November 2014
Kunstnikud tulevad rahva sekka
Saaremaa kunstnike grupinäitus „Kunstnikud kogukonnas“. Alates 27. novembrist Leisi Keskkooli aulas ja aatriumis.
Loe edasi »»

* * *

12. November 2014
INFO PEREARSTI TEENUSE KOHTA
Novembris ja detsembris võtab Leisi nimistu inimesi vastu dr Anu Krischka. Vastuvõtt toimub Kuressaares Aia tn 25a, polikliiniku II korrus. Dr Krischka võtab vastu: kab D2131 E—R 8.00–12.30, 13.00–14.00. Pereõde Ruth võtab vastu: kab D2132 E—R 8.00–12.30, 13.00–15.00. telefon 452 0033. Lastearst dr Rita Rautsi vastuvõttu korraldab pereõde

* * *

09. November 2014
MARDI-KADRI Trall Angla Pärandkultuurikeskuses
Leisi valla pered, väikesed ja suured särasilmad! 09.novembril algusega 12.00 ootame Teid lahkel meelel Angla Tuulikumäele, et osaleda Mardi-Kadri nobedates toimetamistes ja tähistamaks üheskoos Isadepäeva Mart ja Kadri on tark, mõtleb juba jõulu peale ja kutsub külalisi oma käega kingitusi meisterdama! Käsitöökodades meisterdame: sodiaagimärke siledatele rannakividele kadakast päkapikke jõulukuuse alla dolomiidiplaadile kauneid jõulupilte jõulumummulisi vilditud kaelakeesid ja käevõrusid uhkeid jõulukaarte Päris Angla Jõuluvana postkasti Külalisi ootab veel mitu vahvat üllatust ja Isasid väike kingitus Kadriemalt. Kosutuseks ja külakostiks pakub Angla perenaine kõigile ahjusooja koduleiba ja taimeteed. Üheskoos mõnus pühapäevane olemine Anglas TASUTA! Lisainfo tel. 51990265 või angla@kylastuskeskus.ee
Loe edasi »»

* * *

30. Oktoober 2014
Leisis avati uhke sisu saanud katlamaja
Täielikult hakkpuidule üle läinud Leisi kooli katlamaja korstnatest tuleb nüüd ohtlike osakeste ja musta tossu asemel nähtamatut veeauru. Eile taasavati pidulikult Leisi keskkooli juba kuu aega töötanud rekonstrueeritud katlamaja, mille ümberehitamist toetas keskkonnainvesteeringute keskus (KIK). Uuenduskuuri läbinud katlamaja on täisautomaatne ja kohapeal peab inimene seda kontrollimas käima vaid kord nädalas. Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep nentis, et kivisöega kütmisel oli tarvis teha palju musta tööd ja ka saastet oli palju rohkem.
Loe edasi »»

* * *

11. Oktoober 2014
Leisi Keskkooli ujula taas avatud!!!
Alates 13. oktoobrist Leisi Keskkooli ujula taas avatud! E-R: 17-21; L-P: 12-20
Loe edasi »»

* * *

24. September 2014
Kohtumine kunstnikuga
Leisi Keskkooli vastses kunstigaleriis on teisipäeval 30. septembril kell 16.00 külaliseks kunstnik Maria-Kristiina Ulas.
Loe edasi »»

* * *

30. August 2014
Peeter Ulase ja Concordia Klari joonistuste ja graafika näitust „Maa ja taeva vahel“
Alates 1. septembrist saab kunstigaleriis Leisi Keskkooli aulas vaadata Peeter Ulase ja Concordia Klari joonistuste ja graafika näitust „Maa ja taeva vahel“. Maalilisel Põhja-Saaremaal, mõned kilomeetrid Leisist lääne pool Asuka külas Lõuka talus oli Concordia Klari (1938–2004) ja Peeter Ulase (1934–2008) suvekodu. Alates 1972. aastast seal veedetud suved, otse ukse all mühav meri, rohttaimed, kadakad ja männid, olid mõlema loomingus oluliseks inspiratsiooniallikaks.
Loe edasi »»

* * *

05. August 2014
Karja kihelkonna päeval jagati tunnustust
Karja kihelkonna päeval jagati tunnustust Möödunud pühapäeval toimus Leisi lauluväljakul traditsiooniline Karja kihelkonna päev, kus üle kolme aasta leidis valla 320 euro suurune hariduspreemia väärilise omaniku. Välja anti ka kultuuri- ja spordivaldkonna stipendium. Leisi valla hariduskomisjon on varem andnud haridusstipendiumi välja vaid ühel korral – 2010. aastal, mil toetus läks Leisi keskkooli 10. klassis õppinud Rander Süllale muljetavaldavate õpitulemuste ja aktiivse osalemise eest erinevatel konkurssidel. Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin peab kandidaatide vähesust peamiseks põhjuseks, miks aastast 2009, mil stipendiumi väljaandmine otsustati, on see vaid ühel korral omaniku leidnud.
Loe edasi »»

* * *

31. Juuli 2014
Triigi avatakse suvekohvik Agar - Agar
1. augustil avab Triigi sadamas uksed popup-kohvik Agar-agar. Kohvik jääb avatuks kuni 10. augustini. Pakume kohapeal valmivaid soolaseid ja magusaid ampse, koduse vahvliga jäätist, käsitöölimonaadi ja külma Sangriat. Need, kes kiirustavad praamile, saavad kõike kaasa osta. Kohtumiseni Triigis Neil päevil tuleb sadamasse külla ka sõpru -- mõni joonistab pildi, mõni mängib lemmikmuusikat või jutustab lihtsalt niisama. Aeg ajalt kaunistavad sadamaseina ka Tallinnfilmi pärlid.
Loe edasi »»

* * *

25. Juuli 2014
Leisi maastikutriatlon stardib 2 augustil Soela sadamast
Triatloni alguseks ehk ujumisdistantsi stardiks on plaanitud 2. august kell 14:00. Võistlus toimub kahel erineval distantsil. Ujumisdistants on pikal rajal ja lühikesel rajal sama pikk ja oleme arvestanud umbes 350 meetriga. Pikema rattaetapi pikkuseks on ca' 20,5 km ja lühema rattaetapi pikkuseks on ca' 13 km. Jooksudistantside pikkused on vastavalt ca' 3,5 km ja 2,7 km. Triatloni mõistes on tegemist sprindiga, aga pikem distants on tunduvalt koormavam, kui lühem distants. Soelasse on planeeritud ainult ujumine, sealt edasi kulgeb trass mööda metsaradu ja külateid Metsküla poole ning finið asub Tuhkana rannal. Eelregistreerimisel on osavõtutasu kõigis vanuseklassides 3 €. Võistluspäeval stardipaigas 5 €. Osavõtutasu tuleb kanda Leisi Maastikutriatloni arveldusarvele nr. EE191010011637027228 SEB pangas. Saaja nimeks märkige Rander Süld. Selgituseks märkida Leisi Maastikutriatlon, ees- ja perekonnanimi, vanus ning distants, millel võisteldakse (pikk või lühike). Võistluse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel või võistleja loobumisel võistlusel osalemisest, osavõtutasu EI TAGASTATA! Korraldajad: Rait Metsamaa ja Rander Süld
Loe edasi »»

* * *

27. Juuni 2014
Roobakast hoolivad ka endised külaelanikud ja suvesaarlased
Mõis ja seda ümbritsev park olid küla seltsielu keskuseks, asusid siin ju kool, raamatukogu, palliplats, kiik jne. Siia tuldi õppima, koosolekuid pidama, näitemängu mängima, kooris laulma, tantsu keerutama. Nõnda kirjutab Leisi valla Roobakast, oma kodukülast, seal kaheksa aastakümmet tagasi sündinud Kalju Rahu. Endise õpetaja ja koolijuhi kirjutatud raamatut “Roobaka mälestused”, kust tsitaat võetud, esitleti laupäeval Roobaka mõisapargis küla kokkutulekul. Kolmandat aastat tegutseva Roobaka küla seltsi eestvõtmisel tulid praegused ja endised roobakalased, samuti suvesaarlased, enne jaanipäeva külakeskusse kokku.
Loe edasi »»

* * *

17. Juuni 2014
Leisis avati turismiinfopunkt
16. juuni kuni 22. august 2014 on Sassimajas avatud turismi infopunkt. Informatsiooni maakonna ja Leisi valla vaatamisväärsustest, majutus- ning ööbimiskohtadest jagavad Leisi Keskkooli õpilased Kati Aus ja Jaen Ots. Võimalik on osta Saaremaa, Hiiumaa/Saaremaa turismikaardivoldikuid ja Saaremaa vaadetega postkaarte. Samas on müügil 72-leheküljeline raamat: Muhu Saaremaa Hiiumaa (eesti-, inglise-, saksa-, vene-, soome-, rootsikeelsed). Leisi turismiinfopunkt on avati esmakordselt 16. mail 1998. aastal.

* * *

11. Juuni 2014
Külapillimehed saavad kokku Oitmel
Reedel kogunevad Leisi valda Oitme külla külapillimehed üle Eesti. “See üritus ongi ühest küljest nagu pillimeeste puhkelaager, kus vahetatakse kogemusi, pakutakse üksteisele tuge ja käib omavaheline lugude vahetamine,” selgitas Leisi valla kultuurijuht Aina Tomson. Ta lisas, et hädasolijat abistatakse ka pilli muretsemisel ja parandamisel ning oma esinemistega pakutakse rohkesti rõõmu kõigile rahvamuusikasõpradele. Pillimehi on seekord tulemas Tallinnast, Põlva-, Harju- ja Läänemaalt ning 30 pillimeest Saaremaalt. Reede õhtul kogunetakse Oitmele, mis jääb pillimeeste pesapaigaks kuni pühapäevani. Samal õhtul avatakse kokkutulek endi tutvustamise ja pillide lahtimängimisega.
Loe edasi »»

* * *

06. Juuni 2014
Sajad pritsimehed kohtuvad Leisis
Leisis toimub homme priitahtlike pritsimeeste foorum, mis keskendub vabatahtliku pääste uutele võimalustele, kuid tutvustab ka saarlaste ettevõtlikkust ning kutsub ühtlasi Leisi ja Lümanda vabatahtlike seltside 85. aastapäeva tähistamisele. “Sellist päästetehnika paraadi nagu laupäeval toimub, saab saarel näha vaid kord kahekümne aasta jooksul,” kinnitas Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe. Päästeameti pressiesindaja Evelin Tringi sõnul osaleb foorumil 250 inimest üle Eesti. Üldse 13., kuid esimest korda Saaremaal toimuv foorum algab teemakohaste ettekannetega Leisi keskkoolis ja jätkub pealelõunaste mõttetalgutega. Tavakohaselt saab näha vana ja uue päästetehnika paraadi, vabatahtlike jõukatsumisi ning toimub ka simman.
Loe edasi »»

* * *

26. Mai 2014
Leisis kaitsti ennast ja aidati teisi
Reedel 23. mail toimus Leisi staadionil võistlus “Kaitse end ja aita teist”. Võistluse üldvõitjaks tuli Tornimäe põhikool. Teiseks jäi Salme põhikool ja kolmas koht läks Lümanda põhikoolile. Ürituse ühe korraldaja, päästeameti ennetustööbüroo vanemspetsialisti Kätlin Poopuu sõnul toimus võistlus kuuendat korda. “Juba jaanuaris saatsime koolidesse kirjad välja, et algavad koolitused ja mai lõpus toimuvad siis tavaliselt võistlused,” selgitas ta. Poopuu avaldas lootust, et järgmisel aastal kestavad võistlused juba kaks päeva.
Loe edasi »»

* * *

03. Mai 2014
Arendaja tutvustas Anglas uut väljapanekut
Kevadpühal tutvus sadakond huvilist Angla pärandkultuurikeskuses uue ekspositsiooniga. Väljapaneku kohta jagas selgitusi tuulikumäe arendaja Alver Sagur. Pilkupüüdvaid eksponaate jagub spetsiaalselt väljapaneku jaoks ehitatud varjualusesse, välja peale (traktorid ja adrad), peahoone ette räästa alla (vedruvankrid) ja maja kolmele korrusele.
Loe edasi »»

* * *

22. Aprill 2014
Pärsama Lasteaia lapsed käisid metsas ulukit märkamas
Esmaspäeval, 21.aprillil, käisid Pärsama Lasteaia vanema rühma lapsed metsas jahil - fotojahil, et märgata ja jäädvustada jälgi, mida ulukid sinna jätnud olid. Nagu tavaliselt ühisjahil olles, algas reis jahijuhataja valimisega. Ive Kuningas, kes lastega kaasas oli, selgitas et ühiselt jahile minnes valitakse jahijuhataja, kelle sõna kõik kuulama peavad, isegi kasvatajad Kuna selgus, et peale Ive kellelgi jahitunnistust ei olnud, valiti jahijuhatajaks tema.
Loe edasi »»

* * *

16. Aprill 2014
Leisi panustab külaseltsidele
Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemiskõnelused ajendavad maakonna haldusmuudatuste küsimuses positsiooni võtma ka Leisi vallavolikogul. “Kui ümberringi miskit toimub, siis ei ole mõtet lihtsalt seista ja vaadata,” ütles Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima, kelle sõnul kavatseb Leisi vallavolikogu arutelu vormis võtta mingi seisukoha seoses omavalitsuste ühinemisega. “Mingit otsust sealt ei tule, aga me analüüsime oma seisukohad korralikult läbi ja püüame edaspidi paika panna mingi tulevikuvisiooni, mis me siis tegema hakkame või ei hakka.”
Loe edasi »»

* * *

08. Aprill 2014
Põllumehe lemmikleib 2014 on Karja rukkileib
Täna toimus Paide kultuurikeskuses Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatav teraviljafoorum ja nagu mitmel aastal varemgi, valisid mitusada teraviljakasvatajat põllumehe lemmikleiva. Seekord tehti valik üheksa erineva Eesti tööstuse leiva hulgast. Pimetestil osutus põllumeeste lemmikuks Karja rukkileib, mida valmistab Saaremaal asuv ettevõtte OÜ Karja Pagariäri.
Loe edasi »»

* * *

21. Märts 2014
MAALE ELAMA
Leisi vald kavatseb osaleda 26. aprilil Tartus toimuval messil Maale elama. Teist korda toimuval Messil on hea võimalus tutvustada Leisi valda, kui hea elu- ja looduskeskonnaga paika. Kuigi üldiselt on valitsev trend liikuda tõmbekeskustesse ja maalt ära, siis alati on ühiskonnas teatud osa liikmeid vastuvooluliikujaid. Arvestades Leisi vallas olevaid häid tingimusi loodame, et leidub noori, kes soovivad tulevikus Leisi elama kolida. Mess toimub samaaegselt Tartus toimuva Maamessiga.
Loe edasi »»

* * *

12. Märts 2014
Särtsakas Valli Hint saab 80 - aastaseks
Laupäeval tähistab Pärsama rahvamajas oma juubelit, 80. sünnipäeva kauaaegne kultuuritöötaja Valli Hint. “Räägivad, ega ma’p tea ise midagist,” viskab nalja ja naeru armastav Valli kohe vastuseks, kui temalt tähtsa päeva kohta küsida. Eile oli Vallil käsil just Pärsama Muigude proovide ettevalmistamine, et tuua tähtsal pidupäeval külaliste ette menukavad “Üks jahimees läks metsa”, “Buranovskije Babuðki” ja “Gangnam style”.
Loe edasi »»

* * *

11. Märts 2014
Info teede sulgemisest
Leisi vallavalitsus teatab, et seoses teekatte seisundi nõrgenemisega on veokitele täismassiga üle 8 tonni suletud järgmised Leisi valla kohalikud teed: Metsküla-Tagametsa tee, Pöitse-Pikassoo tee, Pöitse-Linnuse tee, Pädassoo tee, Leisi-Parasmetsa tee ja Katessoo tee. Liikluspiirang kehtib piirangu lõpetamise teate avaldamiseni Leisi valla veebilehel www.leisivald.ee.

* * *

06. Märts 2014
"Nohikud ratastel" tõid maanoortele uusi nutiteadmisi
Eile jõudis noorte algatatud hobiprojekt “Nohikud ratastel” (Geeks on Wheels) Leisi keskkooli, et tutvustada Leisi, Valjala ja Mustjala noortele tänapäevast tipptehnoloogiat. “Püüame jõuda ka väikeste maakohtadeni,” selgitas üks peakorraldajaist, üliõpilane Teele Reede Leisi keskkooli aulas valitsevas saginas. Nimelt olid laudadele tutvumiseks välja pandud erinevad nutitelefonid, süle- ja tahvelarvutid ning seinal tutvustati Microsofti toetusel saadud uusimat Xboxi.
Loe edasi »»

* * *

05. Märts 2014
Leisi vallas müttasid saarekollid
Läinud nädalavahetusel toimus Leisi vallas Saaremaa Trophy Saarekoll ehk meeletu maasturite jõukatsumine, mis andis avalöögi EAL Eesti 4x 4 offroad-karikasarjale. “Ma ei oleks osanud arvata, et nii palju osalejaid kokku tuleb,” lausus peakorraldaja Aare Tiitma. ATV-de võistlusklassis osales neli võistkonda, TR-1 kategoorias (maasturid, millel on lubatud vähesed ümberehitused – toim) 15 ja TR-3 kategoorias (praktiliselt ise ehitatud – toim) 9 võistkonda. Turistiklassis sõitis 13 võistkonda. Kõige kaugemad võistlejad olid Lätist ja Venemaalt Peterburist. Viimased viisid koju ka TR-1 kategooria esikoha. Saaremaalt osales viis võistkonda.
Loe edasi »»

* * *

04. Märts 2014
Nohikud ratastel külastavad Leisi Keskkooli
Jah, see on tõsi! Märtsis saab järjekordselt hoo sisse üle-Eestiline projekt "Geeks on Wheels". 5.märtsil vallutame Eesti teed United Motorsi poolt välja pandud BMW-dega ning seda 12. märtsini. Ühe tuuri jooksul külastatakse kuut väiksemat kooli ning tutvustatakse 6.-12. klassi õpilastele kõige uuemat ja vingemat tehnoloogiat.
Loe edasi »»

* * *

28. Veebruar 2014
Tervisebuss Leisi vallas
Kiire ja mugav võimalus puukentsefaliidi, A- ja B-hepatiidi, emakakaelavähi ja gripi vastu vaktsineerimiseks 12.03.2014 kell 15.00 - 15.30 Karja pagariäri juures, kell 17.00 – 18.oo Leisi keskuses. Vaktsiinibussis saab tasuda sularahas ja kaardiga.Täiendav info telefon 525 90 44, www.terviseagentuur.ee
Loe edasi »»

* * *

25. Veebruar 2014
Fotod Eesti Vabariigi 96. aastapäeva tähistamisest Leisi Keskooli aulas.

Loe edasi »»

* * *

12. Veebruar 2014
Leisi valla Aasta Tegu nominendid
Teistkordselt välja antavale Leisi valla Aasta Teo stipendiumile oli kandidaate võimalik esitada kuni 31. jaanuarini. Kokku esitati 6 kandidaati. Vastavalt statuudile valib stipendiumi saaja Leisi Vallavalitsus. Aasta Teo võitja kuulutatakse välja Eesti Vabariigi 96 aastapäeva pidulikul üritusel Leisi keskoolis 22. veebruaril. Ürituse algus kell 18.00. Aitäh kõigile, kes märkasid kaaskodanike püüdlusi ja leidsid aega kandidaate esitada. 22. veebruaril kuulutati stipendiumi Leisi valla Aasta Tegu võitjaks MTÜ Metsküla Lastehoid.
Loe edasi »»

* * *

06. Veebruar 2014
Leisi ujula kogub populaarsust
Leisi keskkooli ujula instruktor Maie Erin koostas ujula külastajate rahuloluküsitluse, mille eesmärk oli selgitada välja külastajate arv nädalas, nende rahulolu ujula töökorralduse ja lahtiolekuaegadega. Jaanuari lõpus nädala jooksul läbiviidud anonüümse küsitluse tulemusena selgus, et praeguse töökorraldusega oli 139 vastajast väga rahul 110, 29 oli rahul. Küsimusele, mida võiks ujula töös muuta, vastas 118: midagi pole vaja muuta.8 vastajat leidis, et duðiruumid võiksid suuremad olla, 8 inimest soovis seinale suurt kella ja kaks inimest muusikat ujulasse. Odavamat piletit soovis üks inimene, mullivannile käepidet üks ja kaalumise võimalust saunas 1. Ujula lahtiolekuaegadega oli rahul 67 vastajat ja väga rahul 49.
Loe edasi »»

* * *

03. Veebruar 2014
Ülesaaremaaline mälumäng
28. jaanuaril toimus Ülesaaremaalise mälumängu esimene etapp. Leisi vallast osales neli võistkonada – Metsküla, Korraks vaid, Arenenud ja Pärsama Team. Esimese etapi parim oli 15 punktiga kolmekümnest võimalikust Metsküla võistkond. Järgmine kokkusaamine toimub 11. veebruaril kell 17.30 Leisi vallamajas. Kokku toimub 4 etappi, millest arvesse läheb kolm parimat. Seega kõigil huvilistel on veel võimalik liituda ja panna end proovile.
Loe edasi »»

* * *

02. Jaanuar 2014
Uusaastaööl jooksid Saaremaal Metskülas ringi näärisokud
Talud ja külakodud said koos saatjaskonnaga läbi külastatud. Igas peatuspaigas võeti näärisokud vastu lahkesti pakuti keelekastet ja söögipoolist. Eriti hästi läksid peale kaneelisaiad, mis sokkude sõnul võisidki jääda viimasteks, sest käib ju jälle ringi üks keelujutt, seekord siis kaneelisaiade keelustamisest. Üheks peatuspaigaks valis näärisokk ka küla rahvamaja, kus aastavahetuspeo tantsulistele korraldati ühistants.
Loe edasi »»

* * *

Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181