Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi
Uudised Kodulehte EI UUENDATA. Andmed seisuga 31.12.2017
Arhiiv: | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |

* * *

29. Detsember 2016
Vana mööbli kogumine Maasi jäätmejaamas
Maasi jäätmejaamas võetakse alates 09. jaanuarist Leisi vallas elavatelt eraisikutelt tasuta vastu mistahes materjalist vanu mööbliesemeid. Kogumine toimub SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetuse abil ja kestab kuni kavandatud kogumismahu täitumiseni.
Loe edasi »»

* * *

07. Detsember 2016
Leisi vallavalitsus kuulutab välja konkursi Leisi valla aasta tegu.
Ettepanekud koos põhjendustega ja esitaja kontaktidega palun esitada kirjalikult valla kantseleisse posti või elektronposti vald@leisivald.ee teel hiljemalt 6. jaanuariks 2017. Nominendiks sobib inimene, organisatsioon, ettevõte või asutus, kes oma töö või muu tegevusega on oluliselt kaasa aidanud Leisi valla arengule ja silma paistnud konkreetse, Leisi valla jaoks olulise saavutusega 2016 aasta jooksul.
Loe edasi »»

* * *

28. November 2016
“Sügistorm 3” Soelas kulges edukalt
Laupäeva õhtul ja öösel toimus juba kolmandat korda Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsi navigatsioonihooaja ühisõppus Sügistorm, millest võttis osa pea 100 inimest. Soela väinas Upsu lahel ja Soela sadamas harjutasid Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsiga koostööd politsei- ja piirivalveamet (PPA), päästeamet, Kaitseliit, Kuressaare haigla ja Kihnu Veeteed. Kaasati ka Hiiumaa vabatahtlikud ja sealne päästekomando. “Kokkuvõtvalt võib öelda, et õppus kulges edukalt,” ütles korraldustoimkonna üldjuht Maidu Lempu Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsist (SVMS). Ta lisas, et kõik harjutused, mis olid plaanitud, said tehtud.
Loe edasi »»

* * *

24. November 2016
Haigekassa blanketid
Järgmisest aastast saab haigekassa blankette ja vorme täita kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja juures
Loe edasi »»

* * *

23. November 2016
Teede sulgemine
Leisi vallavalitsus teatab, et seoses teekatte seisundi nõrgenemisega on veokitele täismassiga üle 8 tonni suletud järgmised Leisi valla kohalikud teed: Metsküla-Tagametsa tee, Pöitse-Pikassoo tee, Pöitse-Linnuse tee, Nõmme-Nurme tee, Pädassoo tee ja Katessoo tee. Liikluspiirang kehtib piirangu lõpetamise teate avaldamiseni Leisi valla veebilehel www.leisivald.ee.

* * *

18. November 2016
Leisi aleviku Rahu tn pikenduse rekonstrueerimise eskiislahendus
Valminud on Leisi aleviku Rahu tn pikenduse rekonstrueerimise eskiislahendus. Planeeritaval teeosal on kavandatud kahesuunaline liiklus, kruuskatte laius 4 m, sinna peale tolmuvaba kate (2x pindamine) laiusega 3,5 m. Ettepanekud ja arvamused tee kulgemise, sh täiendavate mahasõitude osas, palume esitada hiljemalt 5.detsembriks 2016 vallavalitsusse: maa@leisivald.ee või 4573038 (Enno Reis).
Loe edasi »»

* * *

05. Oktoober 2016
Teade Leisi valla, Soela küla, Soela kinnistu detailplaneeringu kehtestamise kohta
Leisi vallavolikogu 19.09.2016 korraldusega nr 1-3/44-1 kehtestati Leisi valla, Soela küla, Soela (katastritunnus 40301:001:0016) detailplaneering pindalaga 2,5 ha. Detailplaneering sätestab planeeringuala sihtotstarbe muutmise ärimaaks ja ehitusõiguse määramise rendisuvilate püstitamiseks. Määratakse kindlaks ka haljastuse ja liikluskorralduse lahendused. Detailplaneering vastab seadustele ja muudele õigusaktidele ning on Soela puhkepiirkonna üldplaneeringut muutev.
Loe edasi »»

* * *

26. September 2016
Ühinemislepingu ja selle lisade avalik väljapanek
Leisi, Lääne-Saare, Kihelkonna, Laimjala, Mustjala, Orissaare, Pihtla, Salme, Torgu ja Valjala valdade ning Kuressaare linna ühinemislepingu ja selle lisade avalik väljapanek perioodil 26. september - 17. oktoober 2016 Leisi Vallavalitsuses, valla veebilehel www.leisivald.ee, Karja lugemistoas ning Pärsama ja Metsküla raamatukogus. Ettepanekud ja vastuväited avalikustatud ühinemislepingule ja selle lisadele esitada hiljemalt 21.10.2016 kell 13.00 kirjalikult Leisi Vallavolikogule, e-posti aadressile vald@leisivald.ee või posti teel aadressile Leisi vallavalitsus, Kooli 12, Leisi alevik 94202.
Loe edasi »»

* * *

16. Juuni 2016
Teade Leisi valla, Soela küla, Soela kinnistu detailplaneeringu vastuvõtmise ja avaliku väljapaneku kohta
Leisi vallavalitsuse 06. juuni 2016 korraldusega nr 2-3/153-1 võeti vastu ja suunatakse avalikule väljapanekule Leisi valla, Soela küla, Soela (katastritunnus 40301:001:0016) detailplaneering pindalaga 2,5 ha.
Loe edasi »»

* * *

26. Mai 2016
Töövõimereformi tutvustus
Olete oodatud 2. juunil 2016.a. algusega kell 14.00 Leisi Vallavalitsuse saali, kus räägitakse jaanuaris 2016.a. käivitunud töövõimereformist.
Loe edasi »»

* * *

24. Mai 2016
Ehitusviimistlejad said oma töö eest Leisis kiita
Kuressaare ametikooli ehitusviimistluse eriala õppijad said kiita oma töö eest Leisi keskkooli õpilaskodu tubade värskendamisel. “Ametikooli õpilased tegid ilusat tööd ja me jäime nendega väga rahule,” ütles ametikooli õpilasi endale appi kutsunud Leisi keskkooli direktor Riina Piterskihh. “Mina soovitan neid küll igaühe juurde tööle.” Ehitusviimistlejad tegid uue viimistluse ühes kahetoalises korteriboksis.
Loe edasi »»

* * *

18. Mai 2016
Müüa sõelutud mulda
Leisi vallavalitsus müüb sõelutud mulda fr 0-40, sobib haljastuseks. Hind koos käibemaksuga 7,20 EUR/m³, lisandub transport. Transpordi tellimine 5227431 (Jaak Grepp).

* * *

04. Mai 2016
Tõrvaahi andis 35 liitrit tõrva
Ööl vastu pühapäeva kella poole kahe paiku, 16,5-tunnise ootamise järel pärast ahju koldesse tule süütamist, andis taastatud Tuhkana-Ranna talu tõrvaahi välja esimesed tilgad ehtsat männitõrva. Pühapäeva lõunaks oli anumatesse nirisenud-tilkunud 35 liitrit tõrva. Tulemus rõõmustas iidse tõrvaahju renoveerimise ette võtnud talu perenaist Svetlana Raudseppa, kõiki neid inimesi, kes oma nõu ja jõuga sellele kaasa aitasid ning õla alla panid.
Loe edasi »»

* * *

13. Aprill 2016
Elektroonikaromude kogumisringi kogumisauto peatub laupäeval, 7. mail 2016. a:
Leisi aleviku parklas kell 15.20 kuni 15.35 Metsküla teeristis kell 15.50 kuni 16.00 Pärsama kaupluse juures kell 16.25 kuni 16.40 Karja endise katlamaja juures kell 16.50 kuni 17.05 Kogumisautole saab tasuta ära anda kodumajapidamises kasutatavaid elektri- või elektroonikaseadme jäätmeid ehk elektroonikaromusid. Nende alla kuuluvad kõiksugu kodumasinad (külmikud, pesumasinad, elektripliidid ja –ahjud, elektrilised kütteseadmed, mikrolaineahjud, tolmuimejad, triikrauad, rösterid, kohvimasinad, kellad jms), samuti vanad arvutid, nende klaviatuurid ja kuvarid, vanad televiisorid, raadiod, telefonid, elektrilised mänguasjad, elektritööriistad jne.
Loe edasi »»

* * *

02. Märts 2016
Leisi aasta tegija on pime salvimeister
Vabariigi aastapäeval kuulutas Leisi vald välja aasta teo, mille tiitli pälvis tänavu Pavel Kadõkov, kes toodab tervistavat salvi. Tänukirjaga kaasnes meene ja 500 eurot preemiat. “Volikogu hindas tema puhul just seda, et ta suudab selle tootmisega oma pere ja ennast ära toita. Ta on pime mees ja tal puudub üks käsi. Ta on nii hakkaja olnud ja mõelnud välja sellise toreda tervistava salvi männivaigu baasil,“ rääkis Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep.
Loe edasi »»

* * *

26. Veebruar 2016
Külavanemate ja külaseltside esindajate kokkusaamine Karjas
Külavanemad ja külaseltside esindaja kokkusaamine toimub Karja mõisas 26.02. kell 16.00 1. vallavanem Ludvik Mõtlep Leisi valla tegemistest ja plaanidest 2016 - 2017; 2. abivallavanem Enno Reis teede investeeringud 2016; 3. piirkonnapolitseinik Hillar Peegel, ülevaade politsei tööst ja piirkonna turvalisusest; 4. Tanel Talve ülevaade Riigikogu tööst; 5. volikogu esimees Tiina Olesk ülevaade hetkeolukorrast Leisi valla ühinemisest Saaremaa teiste omavalitsustega;

* * *

24. Veebruar 2016
Eesti Vabariigi 98 aastapäeva tähistamine Pärsamal
24 veebruaril kell 14.00 Kaitseliidu Leisi rühma, noorkotkaste ja kodutütarde pidulik rivistus Pärsama kultuurimaja ees. Mängib Kuressaare Linnaorkester. Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa ja volikogu esimehe Tiina Oleski tervitus; Peale rivistust on kultuurimajas uute noorkotkaste ja kodutütarde vandetõotuse andmine, esineb Karja segakoor ja Kuressaare Linnaorkester. Tunnustuse Leisi valla aasta tegu 2015 üleandmine. Pidupäeva tort ja kohvilaud.

* * *

09. Veebruar 2016
Teede sulgemisest
Leisi vallavalitsus teatab, et seoses teekatte seisundi nõrgenemisega on veokitele täismassiga üle 8 tonni suletud järgmised Leisi valla kohalikud teed: Metsküla-Tagametsa tee, Pöitse-Pikassoo tee, Pöitse-Linnuse tee, Leisi-Parasmetsa tee, Parasmetsa-Metsküla tee, Nõmme-Nurme tee ja Katessoo tee. Liikluspiirang kehtib piirangu lõpetamise teate avaldamiseni Leisi valla veebilehel www.leisivald.ee.

* * *

05. Veebruar 2016
Saaremaa ja Hiiumaa vahel sõitma hakkavale parvlaevale Soela pannakse Riias pidulikult kiil
Reedel, 5. veebruaril toimub Riias Sõru-Triigi liinil sõitma hakkavale parvlaevale Soela kiilu paigaldamise tseremoonia. Uue parvlaeva teraskorpus on valmistatud Riias Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats Läti tootmisüksuses. Veebruari lõpus lastakse alus juba vette ja märtsi alguses pukseeritakse see Saaremaale, Nasval asuvasse tehasesse, kus talle paigaldatakse alumiiniumosad ning kus ta lõplikult seadistatakse.
Loe edasi »»

* * *

11. Jaanuar 2016
Leisi valla aasta tegu 2015 hääletus
Anna oma hääl Leisi valla aasta tegu 2015 nominentidele
Loe edasi »»

* * *

Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181