Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi
Uudised Kodulehte EI UUENDATA. Andmed seisuga 31.12.2017
Arhiiv: | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |

16. Jaanuar 2012
Leisi kogukond tervitab päästeameti pealikke piketiga

Homme kohtuvad maavanem Kaido Kaasik ja Leisi valla esindajad Päästeameti juhtivtöötajatega, kes peaks selgitama päästealal kavandatavate muudatuste mõju nii Leisi piirkonna turvalisusele kui kogu Saare maakonnale. Kohalik rahvas on samal ajal kutsutud Leisi komandohoone juurde piketeerima.

Piketi korraldaja, Leisi elanik Erki Kuusk ütles Meie Maale, et vallavalitsue luba on tal olemas ja eile said ka kuulutused mitmele poole üles pandud. Inimesed on oodatud komandohoone juurde homme kell 10.15.

Kuuse sõnul on plaanis sõnavõtud, mis ehk ka Tallinna ülemuste kõrvu jõuavad, kui nood muidugi vajalikuks peavad ning aega leiavad piketil osaleda. “Idee on rahvakogunemisega näidata, et inimestel pole komando kinnipanek ükspuha. Palju see küll päästab, sest kohalik päästepealik ütle mulle, et läheb nii nagu Tallinn on otsustanud,” rääkis Kuusk.

Kuna pikett toimub tööajal, ei osanud Kuusk ennustada, kui palju inimesi kohale võib tulla. “Selge on, et inimesed on tööl ja sealt ära tulla ei saa. Aga teised võiksid tulla oma komando säilitamiseks toetust avaldama,” rääkis ta, lisades, et tema andmeil on vähemalt üks kohalik firma lubanud piketi ajaks töö katkestada ja kogu paarikümneliikmelise kollektiiviga kohale tulla.

“Rahvas ei saa aru, kuidas ei leita nelja mehe raha sellele komandole juurde. Näiteid, kus kohapealne komando on inimestele suureks abiks olnud, on ju palju. Ja küsimus pole ju üksnes Leisi vallas. Komando abi ulatub mujale üle valla piiride,” rääkis Kuusk.

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa sõnul on Leisi komandi sulgemine valla jaoks suur probleem nii nagu ka kõikvõimalikud muud reformid. “Riik viib järjest kõiksugused oma allasutused vallast välja, mingisugustesse keskustesse. Põhjenduseks on, et alati saab ju interneti teel kõiksugu teenused kätte,” vahendas portaal saarlane.ee vallavanema muret.

Päästeteenust interneti kaudu aga küll kuidagi korraldada ei ole võimalik ja seepärast ei taha ka vald kuidagi leppida Leisi päästekomando sulgemisega. “Ikkagi suhteliselt suur piirkond on taga ja kui peaks juhtuma veel mitmes kohas korraga õnnetusi olema, siis see, et 2200 inimest jääb välja sellest poole tunni päästevõimekusest, on suur kaotus,” rääkis vallavanem.

Mõtlep on skeptiline vabatahtlike päästeühingu käivitamise suhtes. “Meil ei ole läheduses ühtegi suurt tootmisettevõtet, kus oleks noori mehi palju käepärast, et nad saaksid kiirelt reageerida ja välja sõita. Mehed on küllalt kaugel Leisi keskusest. Siia kohale saamine võtab aega ja selle käivitamist ei pea hästi reaalseks,” sõnas ta.

 

Autor: Mehis Tulk

Tervikteksti võimalik lugeda ajalehes Meie Maa


« Tagasi
Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181