Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi
Uudised Kodulehte EI UUENDATA. Andmed seisuga 31.12.2017
Arhiiv: | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |

28. Veebruar 2012
Metsküla külavanem tegi oma vastuvõtu

Vabariigi aastapäeva ei pea tähistama ainult presidendi või vallajuhtide juures. Oma väikese kogukonna ja vallajuhid võib pidusse kutsuda ka külavanem. Just nii Metsküla külavanem Mati Maripuu möödunud laupäeval tegigi.

Lühikeses tervituskõnes tänas külavanem Maripuu tegusaid külaelanikke, küla edule kaasa aitavaid vallaametnikke, aktiivset külaseltsi ning Metskülaga seotud pealinlasi, kes nõu ja jõuga külaelu arengule õla alla pannud. Vastuvõtul osales ka siseministeeriumi regionaalse arengu osakonna vanemspetsialist, Metsküla juurtega Virge Maripuu, kes televaatajaile tuttav lotosaadete kaudu.
Mati Maripuu sõnul toetuvad küla edusammud külaelanike ühtsustundele ja soovile midagi oma küla heaks ära teha. Metsküla külaselts ja külavanem astuvad ühte jalga. Külaelanikud on rajanud ilusa külaväljaku kiigeplatsi ja laululavaga, heakorrastatud Tuhkana rand on pilgupüüdja ja meeldiv suvituspaik nii ümbruskonna elanikele kui ka turistidele.
Üha enam võidavad populaarsust Tuhkana mängud. Külanoored edendavad kultuuri- ja spordielu. Kevadel läheb lahti kunagise koolimaja, nüüdse seltsimaja renoveerimiseks. Eeloleval suvel, 28. juulil toimub 2011. aasta küla nominendi Metsküla küla kokkutulek. Samal päeval on Metsküla väravad avatud kõigile huvilistele. Tänavu osaleb Metsküla liikumise Kodukant korraldataval üleriigilisel võistlusel “Avatud väravad”.Kaugemas perspektiivis soovivad Metsküla elanikud taas elu sisse puhuda Tuhkana järvele. Kava kohaselt peaksid liivane mererand ja heakorrastatud järv tulevikus moodustama ühtse looduskauni vaba aja veetmise paiga nii külarahvale kui külalistele.
Külavanema idee kohaselt Saaremaa dolomiidist valmistatud medalid sinimustvalge lindiga said kaela nii tublimad külaelanikud kui ka külaelule kaasa aidanud inimesed. Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep hindas pärast tänumedali vastu võtmist Metsküla ettevõtmisi kõrgelt, öeldes naljaga pooleks sedagi, et Metsküla edestab meedias lugude rohkuse poolest juba Leisi valda kui tervikut. Kiidusõnu külaelanikele jagas ka volikogu esimees Andrus Kandima.
Aastaseks saanud Metsküla külakoor dirigent Tiina Oksa juhendamisel andis väikese kontserdi. Kolleege õnnitlesid Karja segakoori lauljad, esinedes nii omaette kui ka koos võõrustajatega.
Pidulistel jagus Metskülas laululusti ühislaulmiseks ja energiat tantsupõrandal keerutamiseks varaste hommikutundideni.
 
 
 
Aare Laine
 
Saarte Hääl

« Tagasi
Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181