Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Vaatamisväärsused
 Majutus
 Toitlustus
 Sõiduplaanid
 Sadamad
 Jõiste supelrand
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi

 

  Saared on alati inimesi võlunud oma salapära ja mõnetise kättesaamatusega. Tõsi ta on, et mida kättesaamatum üks koht on, seda rohkem tahaks sinna pääseda. See ongi vist saarte magnet, sest kui sa oled saarele jõudnud, tunned ennast justkui maadeavastajana.

Tutvu informatsiooniga Saaremaa kohta.                


Angla tuulikud Angla külas
AnglaSaaremaa pealinnast Kuressaarest 40 km mööda Upa-Leisi maanteed sõites jõuad kauni Angla küla südamesse, kus on uue elu saanud 5 tuulepüüdjat. Angla tuulikud on Eestis üks paremini säilinud tuulikutegrupp, mis paikneb oma originaalasukohas Angla tuulikutemäel. Tuulikutekompleksi võib kahtlemata pida Saaremaa üheks suuremaks vaatamisväärsuseks.

Video "Vana Tuuliku Lugu" vaata siit.
EAÕ Leisi Püha Olga kirik
Leisi õigeusu kirikLeisi aleviku serval valendab uhke sibulkuplitega kirik, milles ka pühapäeviti teenistused toimuvad. Kirik on rajatud 19.sajandi lõpuaastatel.
EAÕ Metsküla kirik
Metsküla kirik10 km Leisist Mustjala poole Metskülas asub unikaalne puitkirik, milles ka teenistusi peetakse.
Karja kirik
Karja kirikKarja Püha Katariina kirik

Karja luteriusu kirik on ehitatud 14.sajandi keskel varagooti stiilis ning säilinud tänaseni. Kirik on riiklik arhitektuurimälestis. Kirikus on huvitav raidkivi ornamentika. Kirik asub Linnaka külas 2 km kaugusel Angla tuulikutest.

http://www.eelk.ee
Laugu klaasikoda
Mõni kilomeetrit Leisist lääne suunas näitab teeviit Laugu klaasikotta, mille rajas oma suvekodusse klaasikunstnik Peeter Ruda’s ja kus on võimalik jälgida klaasist kunstiesemete valmimist ja valminud tooteid kaasa osta.
Leisi aleviku keskus
Leisi alevikMännimetsa roheluses laiub kaunis alevikukeskus oma 20.sajandi alguse ehitistega. Alevikus asuvad kauplused, postkontor koos postipangaga, pangaautomaat, turismiinfo, toitlustusasutus, päästeteenistus, arstipunkt, apteek, Leisi Keskkool ja raamatukogu.
Purtsa maalinn
Karja külast läände suunduval teel 6 km kaugusel Pamma külas näitab viit Purtsa maalinnale, mis oli Jüriöö ülestõusu muistsete eestlaste viimane lahingu paik. Kohta kutsutakse ka Kooljamägedeks. Ulatuslikud liivaluited on ühest küljest ehitatud maakivist linnuseks. Täna katab linnusevalle männimets. Purtsa maalinn on arheoloogiamälestis.
Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181